עבור למפת האתר עבור לתוכן מרכזי 072-2570514

איך לבחור קרוואן מתאים לצרכים שלנו?

יש לכם חלום לטייל בין נופיה היפים של הארץ, אבל עם תחושה אמיתית של חופש? רכישה של קרוואן תאפשר לכם נסיעה מיעד אל יעד תוך שמירה על ספונטניות ומבלי להיערך יותר מדי מראש. אם אתם מתלבטים כיצד לבחור קרוואן לרכישה, קיראו וראו לפי אילו קריטריונים נבדלים קרוואנים אחד מהשני.

פרמטרים לבחירת סוג הקרוואן

לא רק גודלו או מחירו של הקרוואן הם שקובעים. קיימים מספר פרמטרים חשובים המבדילים בין סוגי הקרוואנים השונים.

כמה אנשים ישנו בקרוואן: מספר המקומות המיועדים לשינה

כמה אנשים צפויים לישון בתוך הקרוואן? כדאי לבדוק לכמה מקומות שינה מתאים הקרוואן וכיצד המיטות מסודרות בתוכו. הדבר חשוב כדי לשמור על הפרטיות (אם חשובה לכם) ולאפשר מעבר פשוט בתוך הקרוואן במהלך שעות הלילה.

לכמה אנשים הקרוואן מיועד: גודלו של הקרוואן

הקראוון שתבחרו יכול להיות גדול ומרווח או יחסית קטן וקומפקטי. הכל שאלה של כמה אנשים יעשו בו שימוש והאם חשוב להם שהקראוון יהיה מרווח ושיהיה בו מקום לכולם במהלך הנסיעה. זהו פקטור חשוב מאין כמותו מכיוון שהוא יכריע האם הנסיעה בתוך הקראוון תרגיש צפופה ומחניקה לנוסעים – או דווקא מרווחת ונעימה, בה לכל אחד תהייה את הפינה שלו.

היכן תאכלו: הימצאותם של מטבחון ומקום ייעודי לאכילה

בידקו האם יהיה לכם די מקום כדי להכין ארוחות משותפות במהלך היום. מומלץ לבדוק גם האם המטבח מאובזר בצורה המתאימה לכם והאם יהיה נוח לכם לאכול בפינת האוכל שבו.

איך תתקלחו: האם קיימים שירותים ומקלחון

מיקומם של המקלחון והשירותים הוא חשוב. זיכרו כי אתם יוצאים לטיול מחוץ לבית וכדאי וחשוב שיהיה לכם נוח. חשוב לבדוק שיש מים חמים באופן קבוע ושחדרים אלו נוחים לשהיה עבורכם.

כיצד תסעו: קרוואן נגרר או אוטוקרוואן

אוטוקרוואן הוא שמם של רכבים אשר הוסבו למגורים. ברכבים מסוג זה מושם דגש רב על מנגנונים שונים בתוך הרכב כמו גם מערכות שונות – כדי להתאימם למגורים ולנסיעה. כל רכב יכול להיות מוסב למגורים, אולם חשוב לדעת כי יש סוגים מסוימים של רכבים אשר מומלצים לשם כך. קרוואן נגרר הוא למעשה נגרר המחובר אל הרכב. בעת ניתוק הרכב הגורר ניתן ליהנות מחדר הכולל לינה ומגורים בכל מקום בו תחפצו. היתרון הגדול בקרוואן היא הספונטניות: האפשרות לחבר את הקרוואן אל המכונית ולצאת לדרך בכל זמן. כאשר אתם אינכם מטיילים עמו, הקרוואן הנגרר יכול לחנות בחנייה של הבית.

כמה זה עולה לנו: עלותו של הקרוואן

אם חשקה נפשכם בקרוואן מפואר ומאובזר, דעו כי אתם צפויים לשלם מחיר גבוה יותר מאשר קרוואן פשוט יותר. חישבו מה הכרחי לכם שיהיה בתוך הקרוואן ועל פי הפרמטרים האלו החליטו האם לרכוש קרוואן פשוט שהוא גם זול יותר, או קרוואן יותר מפנק וגם יותר יקר.

אם יש לכם חלום לטייל בחופשיות, קרוואן הוא אמצעי נפלא כדי לחוות תחושה אמיתית של חופש ועצמאות. רכישה של קרוואן יכולה להיות פשוטה וקלה יותר אם תתייחסו אל מספר קריטריונים חשובים כמו מספר מקומות השינה, מיקום המטבחון ועוד. טיול נעים!

תפריט ראשי