עבור למפת האתר עבור לתוכן מרכזי 072-2570514

זקוקים לנגרר? כך תבחרו את הנגרר המתאים לכם

האם אתם נדרשים להעביר ציוד כבד או סחורה מסוגים שונים? או שאולי אתם יוצאים לנופש ומעוניינים לשנע את רכב השטח שלכם? ואולי אתם בעלי עסק אשר מוכר סחורה ועובר ממקום למקום? בכל מקרה, אתם בוודאי זקוקים לנגרר אשר יתחבר אל הרכב שלכם. בין אם מדובר ברכב פרטי או ברכב מסחרי – קיראו כדי לדעת כיצד לבחור את הנגרר המתאים ביותר עבורכם.

המאפיינים השונים של נגררים

בטרם תחליטו איזה סוג נגרר מתאים לכם לרכוש או לשכור, קיראו על המאפיינים המבדלים בין סוגי הנגררים השונים, כדי שתוכלו לבחור.

כל נגרר – והצורך שלו

אחד השיקולים החשובים במציאת נגרר הוא הצורך אשר עומד בבסיס הקניה. לפני שאתם מתחילים בחיפוש אחרי עגלה נגררת, חישבו לשם מה דרוש לכם נגרר? האם אתם זקוקים לנגרר על מנת להעביר ציוד מסוגים שונים? או אולי אתם נדרשים להעביר חומרי פסולת? או שבכלל העגלה הנגררת תשמש כמעין "קיוסק" נייד? סוגי נגררים שונים משמשים למטרות ולצרכים שונים.

על משקל וכושר סחיבה

משקלו של הנגרר משתנה על פי רוב בהתאם למשקל אותו הוא מיועד לסחוב. יחד עם זאת, הנגררים הסטנדרטיים לא תמיד יתאימו למידותיו ולמשקלו של הרכב אליו הם נגררים. במקרים אלו ניתן לייצר נגרר בהתאמה אישית תוך התייחסות למכלול פרמטרים וצרכים עבורם מיועד הנגרר.

גודלו של הנגרר

כפי שציינו, קיימת הגבלה על המשקל אותו רשאי רכב פרטי לשאת, ועל כן יש לשים לב כי קיים הבדל בין סוגי נגררים אשר מיועדים לשימוש פרטי (כדוגמת ציוד קמפינג, הובלת אופנועי ים וכן הלאה) לבין נגררים אשר מיועדים לשימוש מסחרי ובנויים לנשיאת ציוד גדול ורב יותר – ובמשקל יותר גדול.

סוג הרכב הגורר

חשוב מאוד לבחור עגלה נגררת אשר מתאימה לסוג הרכב הגורר. בשוק קיימים נגררים המתאימים לרכבים פרטיים ונגררים אשר מתאימים לרכבים מסחריים, וודאו שאתם רוכשים נגרר אשר תואם את סוג הרכב. כמו כן, חשוב לתת את הדעת למבנה של הרכב הגורר על מגוון תכונותיו. במידה והרחב הגורר צר או רחב (משרד התחבורה מאפשר חיבור נגרר לרכב אשר רוחבו לא חורג מעשרים ס"מ מכל צד של הרכב), יש לבדוק האם הרכב הגורר הוא רכב ארוך או קצר והאם מדובר ברכב נמוך או גבוה. כל אחת מהתכונות האלו יכולה להוביל לבחירה של נגרר מסוג אחר.

פתוח או סגור?

במידה ואתם מתכננים להעביר מוצרים שבירים או מוצרים אשר רגישים לשינויי טמפרטורה, יש לבחור בעגלה נגררת סגורה. קחו בחשבון כי מדובר על פי רוב באופציה יקרה יותר מנגרר פתוח.

נגרר בהתאמה אישית

נתוניו של הרכב הגורר כמו גם נתוניהם של המשאות אשר מיועדים להובלה הם מגוונים. חשוב לקחת בחשבון כי הנגררים הסטנדרטיים לא תמיד יתאימו לכל מטרה או לכל כלי רכב גורר, ועל כן קיימת האפשרות לפנות אל יצרן המייצר נגררים בהתאמה אישית. בשיטה זו תהייה קיימת התייחסות למאפיינים שונים כדוגמת משקל וייעודו של הנגרר וכן הלאה.

מה אתם מתכננים להרכיב על הנגרר?

ייתכן ואתם מעוניינים לעשות שימוש בנגרר על מנת להרכיב עליו פריטים גבוהים או פריטים ארוכים, במקרה זה תידרשו לבחור בנגרר אשר מאפשר זאת מבחינת המבנה שלו, כדוגמת נגרר בעל עמודי תמיכה מיוחדים המאפשרים קשירה של פריטים מסוג זה.

האם הנגרר מתאים לנשיאת ציוד כבד?

העברה של ציוד כבד כדוגמת אופנועים, טרקטורונים וכדומה מצריכה בחירה של נגרר בעל סרן כפול שהוא עמיד וחזק יותר מאשר סרן אחד בלבד.

כפי שראיתם, כדי למצוא את הנגרר המתאים ביותר עבורכם, חשוב לקחת בחשבון מגוון של פרמטרים כדוגמת המשקל אותו הנגרר יישא, הצורך שלשמו אתם רוכשים או שוכרים את הנגרר ועוד. במידה ואתם עדיין מתלבטים, תמיד כדאי לפנות אל איש מקצוע בתחום אשר יוכל להמליץ על הנגרר המתאים עבורכם.

תפריט ראשי