עבור למפת האתר עבור לתוכן מרכזי 072-2570514

טיפים לנסיעה עם עגלה נגררת

נהיגה עם נגרר היא נהיגה מורכבת יותר וקשה יותר למי שאינו מיומן בה. הקפדה על כללי בטיחות לנסיעה עם עגלה נגררת יכולה להיות ההבדל בין נהיגה יעילה ובטוחה לבין נהיגה שסופה בפגיעה ברכב.

ריכזנו עבורכם מספר כללים מקצועיים אשר יסייעו לכם בנהיגה בטוחה ונוחה עם נגרר.

פניה חדה לפנייך!

ביצוע של פניות חדות מחייב זהירות, על אחת כמה וכמה כאשר נוהגים עם עגלה נגררת. יש לבצע את הפניה במהירות יותר איטית מהרגיל.

נהיגה ברוורס

כאשר נוהגים ברוורס, חשוב שמהירות הנסיעה לאחור תהייה בקצב איטי במיוחד. מומלץ כי קצב הנסיעה יהיה יותר איטי מקצב הליכה. במידה ופינותיו של הנגרר אינן ניראות בבירור במבט לאחור, יש להתקין עמודי סימון על הנגרר.

מזג אוויר סוער?

נהיגה בתנאי מזג אוויר לא נוחים כדוגמת גשם, ברד או שלג, מצריכים התאמה של הנהיגה. חשוב לא להסיט גם לא לרגע קט, את העיניים וגם את תשומת הלב מהדרך. יש לנהוג במהירות יותר איטית מהקבוע בחוק ובצורה זהירה. במידה ותנאי הראות או הדרך אינם מיטביים בצורה קיצונית, יש לשקול אם לבצע את הנסיעה בתנאים אלו. גשם אשר יורד לאחר שלג, או גשם ראשון, עלול לפגוע באחיזת הכביש של הרכב, מסיבה זו יש להימנע גם מבלימות פתע.

זה שיורד וזה שעולה

נהיגה בירידה או נהיגה בעליה עם עגלה נגררת מצריכה אף היא תשומת לב מיוחדת. הנהיגה בעליה עם עגלה נגררת היא יחסית יותר קשה מהנהיגה בירידה. בזינוק בעליה יש לשמור מרחק מרכבים אחרים וזאת על מנת שלא לפגוע בהם על ידי העגלה הנגררת.

דרכי כורכר ודרכים מאתגרות

דרכי כורכר הן מאתגרות יותר לנהיגה. במידה ואתם מתכננים נהיגה על דרך כורכר, כדאי לבצע נהיגת מבחן קצרה בשטח כאשר אתם נושאים על הנגרר משקל כבד, וזאת על מנת לבחון את התפקוד של העגלה הנגררת בנהיגה בזמן אמת בשטח אשר אינו סלול.

נגרר והעיר הגדולה

כאשר מדובר על להחנות את העגלה הנגררת, מומלץ להחנות את ההרכב הנושא את העגלה הנגררת בשטחים פתוחים ולא בחניות צרות עם מעט מקום. כדאי להימנע מלטפס על מדרכות גבוהות עם הרכב והעגלה הנגררת.

לסיכום, נהיגה עם עגלה נגררת היא נהיגה שונה כמעט בכל מובן: היא מחייבת הקשבה לתנאי השטח, כמו גם נהיגה יותר סבלנית וגם יותר מתוכננת. כאשר אתם נתקלים בתנאי מזג אוויר לא אידאלים, או בתנאי שטח אשר אינם מיטביים, הקפדה על הטיפים אשר הצגנו תוכל לתרום לנהיגה בטוחה – ויותר יעילה. דרך צלחה

תפריט ראשי